Мова освітнього процесу

Мова освітнього процесу – державна.

Нормативні документи:

Конституція України (ст. 10)

Закон України “Про освіту” від 05.09.2017(ст. 7)

Указ Президента України “Про Концепцію державної мовної політики” від 15.02.2010

Рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 №10-рп/99 про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови)

Лист МОН «Щодо застосування державної мови в освітній галузі» від 01.02.2018

Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державноЇ” від 25.04.2019

Концепція Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року

У «Концепції Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року» (далі Концепція), схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 р. №474-р, визначено проблему на розв’язання якої спрямована Програма, проаналізовано причини виникнення проблеми, представлено обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом та оптимальний варіант розв’язання проблеми, шляхи, способи і строки виконання, зазначено очікувані результати, надано оцінку фінансових, матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для виконання Програми.

Інформація про хід виконання Програми розвитку та функціонування української мови в комунальному закладі “Введенський ліцей” Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

  1. Зміцнення державного статусу української мови, створення дієвого механізму її використання в діяльності підприємств, установ (закладів), організацій. Упродовж вересня – грудня 2024 року закладом освіти здійснено моніторинг дотримання мовного законодавства під час ведення ділової документації. Працівники закладу підвищили кваліфікацію на курсах щодо функціонування державної мови.
  2. Сприяння функціонуванню державної мови в усіх сферах життєдіяльності міста. У закладі освіти організовано та проведено книжкові виставки до Дня української писемності та мови, до ювілейних днів народжень видатних українських письменників-класиків: Івана Котляревського, Олександра Довженка, Павла Грабовського, Михайла Коцюбинського, Дмитра Павличка.
  3. Формування цілісного мовно-культурного простору та мотивування населення міста до вивчення української мови та спілкування нею в усіх сферах суспільного життя.
  4. Створення умов для популяризації української мови та збереження духовно-культурної спадщини (конкурси, олімпіади, фестивалі, тематичні заходи, марафони та форуми).

У ліцеї систематично проводяться виховні заходи – Дні рідної мови.